bootstrap theme

# şeftali

Koygunlar fidan şeftali Elegant Lady

Elegant Lady

Elegant Lady Şeftali ve Özellikleri
Kaliforniya’da ıslah edilen bu çeşidin ağaçları orta kuvvette, yarı dik gelişim gösterir ve standart meyveler oluşturur. Meyve orta büyülükte olup meyve kabuğu sarı zemin üzerine sıvama koyu parlak kırmızı- mor renktedir. Meyve eti krem renginde, orta sulu, lezzetli, çekirdek ete bağlı değildir. Meyvenin dalda tutunması oldukça kuvvetli olup hasat gecikse bile meyve dökümü görülmez. Meyve et dokusunun sert olması nedeniyle nakliyeye çok uygundur. Son yıllarda ülkemizde yetiştiriciliği yaygınlaşmakta olan bu çeşit ABD’ de en çok yetiştirilen çeşitler arasında yer almaktadır. Redhaven' den 22 gün sonra hasat edilir.
Gönderilecek Fidan Yaşı:1
Fidan Durumu:Açık kök 11. ay ile 4. aylar arasında dikilebilir.
Fidan Anacı:Açık kök klasik anaçlı şeftali fidanı üretiminde kullanılan anaç yabani şeftali çöğürüdür.
Saksıda Yetiştiriciliğe:Uygun
Hobi Amaçlı Dikim Rakımı:Her rakıma kolaylıkla dikimini yapabilirsiniz.
Fidan Gönderimi:Özel tasarım fidan kutusu.Gönderim aşamasında tepe ve kök budaması yapılır.Tepe budaması genelde aşıdan sonra 50-70 cm sonra yapılır.Gelen fidanın hemen dikemezseni kökleri hava almayacak aşı altı kısmını gömünüz.
Fidan Dikim Mesafesi:Klasik anaçlı şeftalli fidanlarında, dikim mesafesi fidanlar arası 3 metre, sıra arası 5 metre olacak şekilde dikim yapabilirsiniz.Fidan dikiminde sitemiz üzerinde fidan tutma yüzdesi artıran özel karışım fidan dikim gübresi ve fidan dikim destek çubuğu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Koygunlar fidan şeftali J.H. Hale

J.H. Hale

Orijini

A.B.D.

Ağaç Özellikleri

Ağacı yarı dik ve kuvvetli gelişir. Verimlidir. Kış mevsimindeki aşırı soğuklara yüksek mukavemetlidir. Ege, Marmara, Kuzey geçit ve Güney Doğu Anadolu bölgelerine tavsiye edilir. Kış soğuklama isteği 900 saattir.


Meyve Özellikleri

Meyvesi çok büyük, yuvarlak, meyve kabuğu sarı zemin üzerine sıvama koyu kırmızıdır. Meyve eti sarı, sulu, ince dokulu, aromalı, yarma ve nakliyeye dayanıklıdır. Ortalama meyve eni 80 mm. meyve boyu 70 mm. olup yaklaşık ağırlığı 310 gramdır.

Hasat Zamanı

Ağustos ayının 25. gününden itibaren.

Koygunlar fidan şeftali Red Elegant

Red Elegant

Red Elegant Şeftali Çeşidi ve Özellikleri
Orijini A.B.D. olup ağacı yaygın ve kuvvetli gelişir, verimlidir.Meyve kabuğunun zemin rengi turuncu, meyve kabuğu üst rengi %80 oranında kırmızıdır. Meyve kabuğu az tüylüdür. Kabuk kalınlığı orta derecededir. Kabuk kolay soyulur. Meyve et rengi sarıdır. Meyve eti dokusu etsi gevrektir. Çekirdek % 95 oranında yarılmaktadır. Oldukça iyi derecede aromaya sahiptir. Verimli, meyve kalitesi çok iyi ve nakliyeye uygundur. Ortalama meyve eni 85 mm. meyve uzunluğu 75 mm. olup yaklaşık ağırlığı 340 gramdır.Eylül ayının 1.haftası itibariyle hasat edilir.Kendine verimlidir.
Gönderilecek Fidan Yaşı:1
Fidan Durumu:Açık kök 11. ay ile 4. aylar arasında dikilebilir.
Saksıda Yetiştiriciliğe:Uygun
Hobi Amaçlı Dikim Rakımı:Her rakıma kolaylıkla dikimini yapabilirsiniz.
Fidan Gönderimi:Özel tasarım fidan kutusu.Gönderim aşamasında tepe ve kök budaması yapılır.(Açık Kök fidan gönderimlerinde fidanın tepe budaması çeşide göre aşıdan sonra 40-80 cm arasında kesilir.)
Fidan Dikim Mesafesi:Şeftali fidanı dikim mesafesi fidanlar arası 5 metre, sıra arası 5 metre olacak şekilde dikim yapabilirsiniz.Fidan dikiminde sitemiz üzerinde fidan tutma yüzdesi artıran özel karışım fidan dikim gübresi ve fidan dikim destek çubuğu kullanmanızı tavsiye ederiz.
Sulama:Fidanın durumunu göre yazın 15-20 günde bir sulama yapabilirsiniz.Kışın fidanlarınızı iklim çok kurak giderse sulama yapabilirsiniz.

Koygunlar fidan şeftali Spring Bella

Spring Bella

Spring Bella Şeftali'nin ağaçları orta kuvvette ve yayvan gelişen, verimli bir çeşittir.
Meyve sarı zemin üzerini % 85-90 oranında kaplayan yoğun canlı kırmızı renktedir.
Spring Bella Şeftali çeşidinin meyvesi silindirik, basık, orta irilikte, yarı tüylüdür.
Meyve eti sarı renkte, sert, sıkı dokulu ve orta lezzetlidir.
Çekirdek ete bağlı olup Redhaven'den 18-20 gün önce olgunlaşır. Kendine verimli bir çeşittir.
Tozlayıcı
Kendine verimli bir çeşittir.

Hasat Zamanı
12 Haziran - 18 Haziran 

Adres

Konya Akşehir Ilıcak Köyü

İletişim

Email:
musteri@koygunlarfidancilik.com

Telefon
Hayati KOYGUN 
0535 572 1305

Fuzuli KOYGUN
0534 295 6027