free site design templates

# nektari

Koygunlar fidan nektari Calderesi 2000

Calderesi 2000

aldesi Nektarin Çeşidi ve Özellikleri
Aşılı Caldesi Nektarin fidanı, nektarin fidanı üretiminde kullanılan nektarin anaçlarına aşı yapılarak üretilmektedir. Caldesi Nektarin İtalya’da ıslah edilen, ağaçları orta kuvvette ve yarı dik gelişen oldukça verimli bir çeşittir. Meyve iri, albenisi iyi, meyve kabuğu sarı zemin üzerinde koyu kırmızı renkte, meyve eti beyaz olup çekirdek ete bağlı değildir. Caldesi Nektarin çeşidi Big Top çeşidinden 10 gün önce hasat edilen bu çeşidin yetiştiriciliği özellikle Ege ve Güney Marmara Bölgelerinde yaygınlaşmaktadır.Verim yönünden GF 677 klon anacı üzerinde oldukça başarılıdır. Nektarin yetiştirilen tüm bölgelere önerilmektedir.

Gönderilecek Fidan Yaşı:1
Fidan Durumu:Açık kök 11. ay ile 4. aylar arasında dikilebilir.
Saksıda Yetiştiriciliğe:Uygun
Hobi Amaçlı Dikim Rakımı:Her rakıma kolaylıkla dikimini yapabilirsiniz.(Ilıman sahil bandı hariç)
Fidan Gönderimi:Özel tasarım fidan kutusu.Gönderim aşamasında tepe ve kök budaması yapılır.
Fidan Dikim Mesafesi:Nektarin fidanı dikim mesafesi fidanlar arası 5 metre, sıra arası 5 metre olacak şekilde dikim yapabilirsiniz.Fidan dikiminde sitemiz üzerinde fidan tutma yüzdesi artıran özel karışım fidan dikim gübresi ve fidan dikim destek çubuğu kullanmanızı tavsiye ederiz.
Sulama:Fidanın durumunu göre yazın 15-20 günde bir sulama yapabilirsiniz.Kışın nektarin fidanlarında iklim çok kurak giderse sulama yapabilirsiniz.

Adres

Konya Akşehir Ilıcak Köyü

İletişim

Email:
musteri@koygunlarfidancilik.com

Telefon
Hayati KOYGUN 
0535 572 1305

Fuzuli KOYGUN
0534 295 6027